طبیعت پدیده‌های فوق العاده زیبایی رو در دل خودش داره. شفق قطبی گوشه‌ای کوچک از اعجاب خلقت عالم هست (عالمی که ما قادر به دیدن‌ش هستیم).

شفق قطبی پدیده طبیعی هست که به واسطه بادهای خورشیدی بوجود میان. بادهای خورشیدی پدیده نجومی هست که ذراتی از سطح خورشید رو جدا و در فضا پراکنده میکنه. این ذرات جدا شده از سطح خورشید، ذرات باردار هستن (یون‌ها).

از طرفی کره زمین دارای میدان‌های مغناطیسی قوی داره که شدید این میدان‌ها در قطب شمال و جنوب کره زمین بیشتره و این میدان‌ها قدرت جذب یون‌ها رو مقیاسی بیشتر نسبت به بقیه میدان‌های مغناطیسی زمین دارن.

و این نورهای رنگی که شفق قطبی اسم دارن؛ به برخورد یون‌های آزاد شده از سطح خورشید به مدارهای معناطیسی میگن.

صنعت مبل سازی هم مثل تمام صنایع میتونه از طبیعت الهام بگیره و طراح مبل وقتی از طبیعت و رنگ‌ها و نشانه‌های طبیعی ایده میگیره، خالق اثری نو و بدیع میشه.

ترکیب رنگ سبز و بنفش تلفیقی از رنگ‌های خاص در طبیعت هست که شاید در ظاهر تناسبی با هم نداشته باشن اما واقعیت الهام بخش طبیعت چیزی فراتر از این رو به ما ارائه میده.

و یا انتخاب صفحه سنگ برای روی میزها، شمایلی از ستاره‌ها و کهکشان‌‌ها میده که مجموعه‌ای از انتخاب‌های درستِ ملهم از آسمون هست.

طبیعت و نشونه‌های خدا انقدر زیاد هست و با زندگی ما آمیخته شده که حتی توی طراحی یک مبل هم میشه به وضوح اون رو دید؛ کافیه بخوایم نگاه کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *