هنر نزد ایرانیان است و بس! جمله ای که از حقیقت آمده.

وقتی به آثار تاریخی ایرانی نگاه میکنیم؛ به تخت جمشید، کاخ گلستان، میدون نقش جهان، بازار تبریز و… مطمئن میشیم که ایران گذشته هنری قدرتمندی داشته. گذشته ای که هنوز که هنوزه برای ما باعث افتخاره و خیلی از ما ها داریم تلاش میکنیم که قدر این هنرها رو بدونیم و به رشد و توسعه‌ش کمک کنیم.

معرق از هنرهای قدیمی ایرانی محسوبه. کاری که وقت و انرژی زیادی از هنرمند میگیره اما نتیجه‌ای که به جا میذاره، شاهکار هنری هست. چی جز دست های جادویِ هنرمند میتونه تکه های خشک چوب رو کنار هم قرار بده و طرح یک باغ یا درخت رو بسازه بدون هیچ نقصی؟

مخصوصا اگه روی وسلیه های دکوری و کاربردی برای ما باشه مثل میز، کنسول و یا تخت خواب. چی میتونه قشنگ‌تر از این باشه که بخشی از هنرِ تاریخی ایرانی رو توی خونمون داشته باشیم؟ و با هر بار دیدنش به ایرانی بودن خومون افتخار کنیم؟ با همین ذره ذره هنرها هست که هویت ایران و ایرانی دوباره شکل میگیره.

خیلی وقت ها بهترین کاری که میتونیم انجام بدیم حمایت از هنرمندانی هست که توی شرایط سخت کار میکنن تا هنر ایرانی زنده بمونه؛ با به اشتراک گذاشتن هنر این هنرمندان به ترویج فرهنگ حمایت از کالای ایرانی کمک کنیم و باور دارم که حامی هستیم.

این ویدیو رو ببینید و از هنرمندان ایرانی حمایت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *