راهنمای خرید میز سرو

راهنمای خرید میز سرو

میز سرو از جمله آیتم‌های دکوراسیون داخلی است که کاربرد بسیاری دارد. پیش از انتخاب خوب است اطلاعاتی در مورد کارآیی‌، انواع میز، رنگ مناسب و ابعاد میز داشته باشید تا بتوانید محصولی دقیقا مطابق با خواسته خود پیدا کنید.

تاریخچه میز سرو

در مقاله راهنمای خرید میز سرو یا میز وسط (central table) بررسی تاریخچه این نوع میز خالی از لطف نیست. میز سرو از جمله میزهایی است که طراحی و استفاده از آن به قرن نوزدهم میلادی باز می‌گردد. طراحان فرانسوی، ابداع کننده این سبک از میز هستند و اولین بار در کاخ‌های سلطنتی فرانسه مورد استفاده قرار گرفتند. هدف از ساخت آن پر کردن فضای داخلی کاخ و سپس سهولت در امر پذیرایی بوده است.

میز سرو چیست؟

 به میزی گفته می‌شود که از میز اصلی خانه کوچک‌تر است و به میز ناهارخوری در سِرو و پذیرایی از مهمانان کمک می‌کند. از گذشته ایام ظاهر این میز به شکل دایره و مستطیل طراحی می‌شده و تاکنون طراحی ظاهر میز حفظ شده است.

از میز سرو به طور معمول برای قرار دادن ظروف پذیرایی و یا فنجان و قوری استفاده می‌شود که در نزدیکی صندلی میزبان قرار می‌گیرد تا صاحب‌خانه در آرامش بیشتری بتواند پذیرایی خود را انجام دهد. همچنین از این میز می‌توان برای سرو سالاد، نوشیدنی و دسر نیز استفاده کرد تا از شلوغی میز غذاخوری کاسته شود. در حقیقت کاربرد اصلی این میز سهولت پذیرایی از مهمان است اما این میز کاربردهای دیگری نیز دارد که در بلاگ کاربردهای میز سرو به آن اشاره کرده‌ایم.

پیش از خرید میز سرو باید چند نکته را مورد توجه قرار دهید تا میز خریداری شده دقیقا مطابق با خواسته و نیاز شما باشد.

جنس میز را بشناسید

 بهترین راهنمای خرید میز سرو ایده آل میتواند آشنایی شما با انواع جنس های میز سرو باشد. میزهای سرو از متریال‌های متفاوتی ساخته می‌شود. پیش از خرید جنس میز مورد نظر خود را بشناسید. بسیاری از میزها از رزین یا ام دی اف با روکش چوب ساخته می‌شوند که اکثرا عمری کوتاه دارند و پس از مدتی کوتاهی استفاده می‌شکنند. بعضی دیگر از میزهای سرو از استیل یا فلز آبکاری شده ساخته می‌شوند و روی صفحه آن سنگ کار می‎‌شود که این دسته از میزهای سرو مناسب دکوراسیون‌های مدرن هستند. دسته دیگر که جزء مستحکم‌ترین و اصیل‌ترین دسته‌های میز سرو هستند تمام از چوب ساخته و به جهت زینت و زیبایی بخشی به کار، با هنر معرق یا منبت تزیین می‌شوند و یا برنز کوبی می‌شوند. گاهی نیز به جهت زیبایی بیشتر کار، صفحه میز با سنگ طبیعی ساخته می‌شود.

با توجه به اینکه میز سرو از جمله وسایل تزیینی اما بسیار کاربردی در منزل محسوب می‌شود، پیشنهاد می‌شود که از بهترین جنس و کیفیت موجود در بازار استفاده کنید. میزهای ساخته شده تمام از چوب یا استیل از بهترین کیفیت موجود برخوردار هستند. اما پیش از انتخاب میان چوب یا استیل باید سبک دکوراسیون داخلی فضایی که میز را برای آن در نظر گرفته‌اید را بدانید.

رنگ شناسی قبل از خرید میز سرو

در ادامه ی مقاله ی راهنمای خرید میز سرو به یکی از مهم ترین ارکان خرید این میز میپردازیم، رنگ شناسی! در انتخاب میز، رنگ نقش بسیار مهمی دارد. پیش از خرید خوب است که نگاهی به فضای داخلی خوب بیاندازید. تنها همرنگ بودن با مبلمان یا سایر میزهای دکوراسیون کافی نیست. در صورتی که فضای داخلی شلوغ و کوچکی دارید نباید از میزهایی با رنگ تیره یا طلایی و نقره‌ای استفاده کنید. چرا که این رنگ‌های فضا را به نوعی بسته و محدود می‌کند و باعث می‌شود حس شلوغی بیش از حد دست دهد.

برتری چوب های میز سرو

انتخاب میز سرو چوبی به دو دلیل مهم از بهترین تصمیماتی است که می‌توانید برای زیباتر کردن فضای داخلی خود بگیرید. اول به دلیل آنکه چوب دارای ذات طبیعی و زنده است و می‌تواند حس نزدیک بودن به طبیعت را به شما منتقل می‌کند. میزهای چوبی تماما از چوب طبیعی ساخته می‌شوند و زمانی که شما آن‌ها را تهیه می‌کنید گویی بخشی ارزشمند از طبیعت را به فضای خود می‌آورید.

دوم به دلیل آنکه اثرهای ساخته شده از چوب در صورت آسیب دیدن یا خط و خش‌دار شدن، قابل ترمیم و مرمت هستند. قابل ترمیم بودن از ویژگی‌های بسیار مهم است که اکثر خریداران در پی آن هستند. زمانی که شما برای خرید محصولی هزینه صرف می‌کنند، به تبع در پی آن هستید که در صورت آسیب دیدن بتوانید راهی برای رفع آن پیدا کنید. میزهای چوبی به خوبی از قابلیت ترمیم برخوردار هستند. این در حالی است که میزهای استیل در صورت تو رفتگی، برآمدگی یا خش‌دار شدن قابل ترمیم شدن نیستند. بنابراین مهم ترین راهنمای خرید میز سرو برای شما انتخواب جنس چوب مناسب برای میز سرو ایده آل شما میباشد.

دکوراسیون مناسب برای انتخاب میز سرو

همانطور که گفته شد تاریخچه استفاده از میزهای سرو به قرن نوزده میلادی باز می‌گردد که در قصرهای سلطنتی کاربرد داشته است. اما امروزه دیگر این میزها برای کاخ‌های سلطنتی کاربرد ندارد و شما با هر نوع دکوراسیون داخلی که دارید می‌توانید این میز را تهیه و استفاده نماید.در ادامه این مقاله به یک راهنمای خرید میز سرو دیگر اشاره میکنیم که بسیار حائز اهمیت است. دکوراسیون مناسب!

میزهایی که از چوب ساخته می‌شوند، به رنگ‌ کلاسیک مانند قهوه‌ای سوخته یا طلایی هستند و یا منبت کاری شده‌اند با دکوراسیون‌های کلاسیک تناسب بیشتری دارد.

از طرف دیگر میزهای چوبی که برنز کوبی شده‌اند و به رنگ‌های روشن‌تری مانند کِرم یا عسلی هستند برای دکوراسیون‌های نئوکلاسیک مناسب هستند. البته این سبک از میز می‌تواند در دکوراسیون کلاسیک نیز مورد توجه و استفاده قرار بگیرد.

میزهایی که بدنه استیل دارند و به رنگ‌ها خنثی مانند سفید یا خاکستری هستند با دکوراسیون‌های مدرن همخوانی بیشتری دارند. این دسته از میزها از ظاهری ساده دارند و از کنده‌کاری و ظاهر پر طمطراق بی بهره هستند. به همین دلیل در دکوراسیون مدرن یا مینیمال زیبایی بسیاری دارند.

این میز به طور معمول در این چند سبک از دکوراسیون کاربرد دارد اما شما می‌توانید با توجه به ذوق و خلاقیت فردی که دارا هستید میز را در فضای داخلی خود دکور کنید؛ پس هیچ نگرانی بابت سبک دکوراسیون داخلی و انتخاب میز به خود راه ندهید!

توجه به ارتفاع و ابعاد قبل از خرید

میز باید متناسب با فضایی که در اختیار دارید انتخاب شود. اگر فضای بزرگی دارید نباید میزی با ابعاد کوچک انتخاب کنید و اگر فضایی کوچک دارید که محصولات بسیاری در آن جای داده‌اید نباید میزی بزرگ با طرح‌های شلوغ یا رنگ‌های تیره انتخاب کنید.

از دیرباز میزهای سرو با پایه‌های بلند طراحی می‌شدند و اکنون نیز این سبک از طراحی میز ادامه دارد. به همین دلیل زمان انتخاب میز سرو باید توجه ویژه به ارتفاع میز داشته باشید و ارتفاع مورد نظر خود را با توجه به کاربری که برای میز در نظر دارید، انتخاب کنید. میزهایی با پایه به نسبت کوتاه یا متوسط بیشتر برای کنار مبل یا میز وسط کاربرد دارد تا میزبان و مهمان بتوانند به راحتی به وسایل روی میز دسترسی پیدا کنند. از طرفی میزهایی با پایه بلند برای گوشه سالن یا کنج دیوار مناسب هستند.

البته توجه داشته باشید پایه بلند یا کوتاه از زیبایی میز کم نمی‌کند بلکه ارتفاع‌های متفاوت به دسته میزهای سرو تنوع داده و حق انتخاب‌های بیشتری را برای شما فراهم می‌کند.

نکته نهایی

میز سرو کاربرد بسیاری دارد. هدف از خرید علاوه بر زیبایی بخشی به فضای داخلی، استفاده بهینه از کارآیی‌های میز است. به همین دلیل انتخاب آن باید هوشمندانه و متناسب با فضای داخلی، متراژ، سبک دکوراسیون داخلی و نوع استفاده شما از میز باشد. امیدواریم که این مقاله راهنمای خرید میز سرو مفیدی برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!
×