میزهای سرو از چه جنسی هستند

در بازار میزهای سرو متنوع با جنس‌های متفاوت وجود دارد اما تنها بخشی از این میزها ارزش خرید را دارند. میزهای سرو ساخته شده از چوب، برنز و سنگ از بهترین مدل‌های چوب برای میز هستند که هر کدام از ویژگی‌های مثبت و معایبی برخوردار هستند. این مقاله را تا انتها بخوانید و پس از آن تصمیم به خرید میز سرو بگیرید.

  • میزهای سرو چوبی
  • میزهای سرو شیشه‌ای
  • میزهای سرو سنگی
  • میزهای سرو فلزی یا استیل
  • میزهای سرو برنز
  • میزهای سرو ام دی اف
  • نتیجه

 

میزهای سرو چوبی

بهترین مدل‌های میز از چوب ساخته می‌شوند. میزهای چوبی البته قدمت تاریخی نیز دارند. برخورداری از مزیت‌های بسیار مانند استحکام بالا، تنوع، زیبایی و قیمت مناسب انتخاب را برای شما آسان می‌کند. همانطور که مطلع هستند میز کاربردهای بسیاری دارد و نمی‌توان آن را  فقط برای دکور کردن انتخاب کرد بنابراین خوب است که میزی با کیفیت بالا انتخاب کنید تا علاوه بر زیبایی، مشکلی برای شما پدید نیاورد. میزها چوبی از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند و شما می‌توانید وسایلی حتی سنگین مانند گلدان یا مجسمه روی آن بگذارید بی آنکه نگرانی بابت آن داشته باشید. در ضمن چوب و روش رو آن به راحتی مورد آسیب یا خط و خش قرار نمی‌گیرد. حتی اگر خط و خشی نیز بر روی آن پدید آید، راه حلی برای ترمیم آن وجود دارد. (میشه اینجا رفرنس داد به اون یکی مقاله که چه جنس چوبی بهتره)

میزهای سرو از چه جنسی هستند

از سوی دیگر چوب آرامش و زیبایی طبیعی خاصی به منزل شما می‌بخشد. چوب از دل طبیعت برآمده و شما زمانی که بخشی از آن در منزل خود قرار می‌دهید، گویی که آرامش جنگل را به خانه آورده‌اید.

میزهای چوبی به دلیل اینکه اغلب رنگ طبیعی خود چوب را دارا هستند و یا  رنگ‌های نزدیک به طبیعت بر روی آنان زده می‌شود، در تمام دکوراسیون‌ها قابل استفاده هستند و به راحتی با سبک‌های متفاوت دکوراسیون دکور شده و زیبایی به منزل شما می‌بخشند. در عین حال میزهایی که بر روی آن کنده کاری صورت گرفته است یا با هنر معرق یا برنز زیبت داده شده است به فضای داخلی شما زیبایی دو چندانی می‌بخشد.

طبیعی است که میزهای چوبی پس از مدتی دچار خط و خش می‌شوند و آن زیبایی اولیه خود را از دست می‌دهند با این وجود در صورت آسیب دیدگی سطحی میز شما می‌توانید آن را با پولیش رفع کرده و با جلا دهنده مخصوص چوب به صافی و صیقل بودن روز اول درآورید.


 

میزهای سرو شیشه‌ای

این دسته از میزها زیبایی و سادگی خاصی دارند و حس سادگی و بی آلایش بودن به فضا القا می‌کنند. تمیز کردن آن اگر به صورت اصولی با مواد شیمیایی و دستمال متناسب باشد، آسان است و می‌توان از آن در دکوراسیون مدرن و مینیمال استفاده کرد. اما اگر گوشه‌ای از این میز به جایی بگیرد به راحتی می‌شکند یا لب پر می‌شود. در ضمن نمی‌توان روی آن ظرفی بسیار داغ یا بسیار سرد گذاشت چرا که از عمر میز کم می‌کند. همچنین این میز نمی‌تواند گزینه مناسبی برای یک خانواده با فرزند کوچک باشد.

باید در نظر داشت که صفحه شیشه پس از مدتی کدر می‌شود و جای خط و خش بر روی آن نمایان می‌شود. متاسفانه راه حلی برای رفع کدر بودن یا خط و خش‌ها وجود ندارد. در ضمن آنکه شکنندگی آن ریسک خرید را بالا می‌برد و به دلیل آنکه این میز ممکن است بکشند از چرخه خریدهای پایدار به دور است.


 

میز سرو سنگی

زیبا اما سنگین. زیبایی اساس تعریف ما برای میز سرو سنگی است اما به هیچ عنوان نمی‌توان منکر سنگینی بیش از حد آن شد. حل و نقل میز سنگی بسیار سخت است و به تبع تمیز کردن آن نیز با چالش همراه خواهد بود. این دسته از میزها صفحه کامل سنگی دارند و برای آنکه پایه میز بتواند سنگینی را تحمل کند، پایه معمولا از فولاد یا استیل ساخته شده است. سنگ همانند چوب از طبیعت برآمده است و زمانی که در فضای داخلی منزل قرار می‌گیرد، آرامش بسیاری را منتقل می‌کند. در انتخاب نوع سنگ شما با تنوع بسیاری در رنگ مواجه هستید. سنگ‌های مرمر و گرانیت از جمله سنگ‌هایی هستند که در ساخت میز به کار می‌روند و در چند رنگ خاکستری، سبز، گلبهی، صورتی، قرمز، سفید و سبز قابل ارائه می‌باشند.

میزهای سرو از چه جنسی هستند

این میزها به دلیل ساختاری که دارند در برابر خوردگی، زنگ زدن و شکستگی بسیار مقاوم هستند و شما می‌توانید این میز سرو سنگی را برای ورودی منزل در حیاط، قسمتی از باغ، روف گاردن، میز غذا در سالن عروسی یا مهمان تهیه نماید. همچنین اگر قسمتی در فضای داخلی شما خالی است و رفت و آمد چندانی به آن فضا ندارید، می‌توانید میز سنگی را برای آن فضا تهیه نماید.


 

میز سرو فلزی یا استیل

میزهای فلزی برای دکوراسیون‌های مدرن  یا صنعتی گزینه بسیار مناسبی هستند. به راحتی قابل حمل و نقل هستند و حس راحتی به فضا منتقل می‌کنند اما بهتر است جهت زیباتر کردن فضا آن را با عنصری طبیعی مانند گل یا گیاه دکور کنید. در هنگام خرید باید توجه بسیار به فلز استفاده شده در ساخت میز بکنید. بهترین نوع میز در این دسته، میزهای استیل هستند و بعد میزهای فلزی با روکش استیل. این میزها در برابر  خشکی، گرما و سرما مقاوم هستند. مقاومت پذیری در برابر رطوبت نیز به روکش‌های استفاده شده در میز مربوط می‌باشد اما به طور کلی پیشنهاد می‌شود که این میزها را برای آب و هوای مرطوب تهیه نکنید چرا که ممکن است پس از مدتی دچار خوردگی شوند. استیل‌های کروم بهترین جنس برای ساخت میز هستند. محدودیت در موقعیت جغرافیایی استفاده از این میز یکی از نقاط ضعف آن است که هنگام خرید باید توجه شایانی به آن کرد.


 

میز سرو برنز

بر خلاف میز سرو استیل، میز سرو برنز از مقاومت بالایی در برابر رطوبت برخوردار است. دچار خوردگی نمی‌شوند و مقاومت بالایی دارد. برنز از دیرباز در ساخت آیتم‌های دکوراسیون داخلی کاربرد داشته است. دلیل آن در رنگ زیبا و طبیعی برنز و قابلیت چکش خواری است. برنز را می‌تواند در طرح‌ها و نقش‌های متفاوت درآورد. امروزه میزهای برنزی را از پایه‌های زیبا و طراحی شده با متریال برنز و صفحه شیشه‌ای، سنگی یا چوبی می‌سازند.

این میزها از زیبایی خاصی برخوردارند اما مانند برای جا به جایی سنگین هستند و به دلیل استفاده برنز که فلزی ارزشمند است، قیمت بالایی دارند. با این حال مانند میزهای چوبی از ماندگاری بالا برخوردار هستند.


 

میز سرو ام دی اف

هرگز پول خود را بابت خرید میزهایی با ساختار ام دی اف خرج نکنید. ام دی اف دوام و استحکام نداشته و پس از مدتی استفاده خراب می‌شوند. ساختار ورق ام دی اف به گونه‌ای نیست که قابل ترمیم باشد و اگر خط و خش به آن وارد شد به هیچ عنوان ترمیم نمی‌شود. اگر قصد دارید هزینه‌ای را صرف خرید میز سرو کنید، بهتر است به گزیه‌های تمام چوب یا فلز فکر کنید تا ام دی اف.


 

نتیجه

در هنگام خرید میز سرو این نکته را مد نظر خود قرار دهید که بهترین و زیباترین ساخته‌های بشر آن دسته از محصولاتی است که با طبیعت رابطه‌ای نزدیک دارند. چوب و سنگ هر دو از این خصوصیت ممتاز برخوردار هستند. بنابراین خوب است هنگام خرید میز سرو این دو عنصر زیبا و طبیعی را به خاطر داشته باشید. در عین حال میزهای ساخته شده از ام دی اف یا فلز از مقاومت بالایی برخوردار نیستند و میزهای برنزی قیمت بالایی دارند. در صورت علاقه به خرید میزهای سرو پس از مطالعه این مقاله، می‌توانید میزهای چوبی یا ترکیب چوب با برنز یا چوب و سنگ را انتخاب کنید.   

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه